Zapraszamy do oglądania programu „Projekt woda”

5 sierpnia 2019 r.

„Projekt woda” jest cyklicznym programem Telewizji Polskiej, realizowanym przez stację TVP3 Szczecin, poświęconym różnym aspektom gospodarki wodnej. Każdy odcinek przybliża widzom tematykę związaną z działaniami prowadzonymi przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, porusza aktualne problemy energetyki wodnej, budownictwa wodnego, żeglugi śródlądowej, jak również taryf opłat za wodę i ścieki.

W poszczególnych odcinkach programu widzowie będą mieli okazję poznać najpiękniejsze szlaki żeglowne w Polsce oraz śledzić postępy prac aktualnie realizowanej największej inwestycji hydrotechnicznej w naszym kraju, jaką jest zbiornik Racibórz Dolny. Ważnym tematem poruszanym w programie „Projekt woda” są również inwestycje przeciwpowodziowe Wód Polskich czy zagadnienia związane z programem rozwoju retencji – ważnej odpowiedzi na problem powodzi oraz suszy. Warto przy tym wspomnieć, że Polska jest krajem ubogim w wodę, a na jednego mieszkańca naszego kraju przypada średnio trzy razy mniej wody niż na jednego Europejczyka.
 
Program „Projekt woda” jest emitowany cyklicznie, w niedzielne przedpołudnia, na antenie TVP3 Szczecin. Można go również znaleźć w internecie i obejrzeć wszystkie dotychczas wyemitowane odcinki. „Projekt woda” jest współfinansowany ze środków Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Grafika: „Projekt woda”, TVP3 Szczecin, Telewizja Polska S.A
Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.OK
Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.
OK