Logotypy programu Pomoc techniczna, Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej oraz flaga Unii Europejskiej
Przemysław Gruszecki

Przepływy środowiskowe na konferencji w Warszawie – materiały do pobrania

27 marca 2018 r.

21 marca w Golden Floor Tower w Warszawie odbyła się konferencja dotycząca wdrożenia metody szacowania przepływów środowiskowych w Polsce.

Czytaj więcej

22 marca 2018 r. Światowym Dniem Wody

20 marca 2018 r.

Na całym świecie każdego roku, dokładnie 22 marca, celebrowany jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z dnia 22 grudnia 1992 roku. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Natura dla wody”.

Czytaj więcej
Logo Wód Polskich

Konferencja nt. wdrożenia metody szacowania przepływów środowiskowych w Polsce

9 marca 2018 r.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zaprasza na ogólnopolską konferencję na temat metodyki szacowania przepływów środowiskowych w Polsce. Konferencja odbędzie się w przededniu Światowego Dnia Wody.

Czytaj więcej
Bądźmy odpowiedzialni

Powstał film informacyjny dotyczący II aPGW, zapraszamy do oglądania

23 lutego 2018 r.

W ramach prowadzonych działań promocyjnych projektu „Opracowanie II aktualizacji programu wodno-środowiskowego kraju i planów gospodarowania wodami …” Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wyprodukowało film z udziałem młodego, polskiego aktora Mateusza Winka, którego mogą Państwo pamiętać z zabawnej komedii „Listy do M2” i „Listy do M3”. Zapraszamy na seans.

Czytaj więcej
Wody Polskie

Przemysław Daca Prezesem Wód Polskich

18 stycznia 2018 r.

17 stycznia 2018 r. Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk powołał Przemysława Dacę na stanowisko Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Dotychczasowemu zastępcy dyrektora Departamentu Żeglugi Śródlądowej w MGMiŻŚ akt powołania na nowe stanowisko wręczyli Podsekretarz Stanu w MGMiŻŚ Anna Moskwa oraz Sekretarz Stanu w MGMiŻŚ Jerzy Materna. W przekazaniu dokumentów w siedzibie Wód Polskich w Warszawie uczestniczyli zastępcy prezesa Wód Polskich Iwona Koza i Mateusz Balcerowicz oraz dyrektor Andrzej Kulon.

Czytaj więcej
Logo Wód Polskich

Wody Polskie głównym podmiotem odpowiedzialnym za gospodarkę wodną w Polsce

3 stycznia 2018 r.

1 stycznia 2018 r. powstało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które jest głównym podmiotem odpowiedzialnym za gospodarkę wodną w naszym kraju.

Czytaj więcej
Logo Fundusze Europejskie - Infrastruktura i Środowisko

Ruszyły prace związane z IIaPGW i IIaPWŚK

31 sierpnia 2017 r.

Trwają prace zmierzające do przygotowania i opublikowania drugiej aktualizacji planów gospodarowania wodami i programu wodno-środowiskowego kraju. Konieczność weryfikacji i aktualizacji obu dokumentów wynika z zapisów Ramowej Dyrektywy Wodnej i ustawy Prawo wodne.

Czytaj więcej
Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.
OK